KURUMSAL

1970'li yıllarda deri alım satımıyla başlayan şahsi girişimler 1980'li yıllarda BAYKALLAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş 'nin kuruluşuyla deri alım satımından sanayiciliğe uzanan koşu maratona dönüşüp zig deri üretimiyle BAYKALLAR ihracata ve iç piyasaya sunduğu ürünlerle aranılan firmalar arasındaki özel yerine kısa sürede ulaşmıştır.
      
       Konum itibariyle firma yöneticileri geldiği noktayla yetinmeyip çalışmalarına daha çok hız vererek 1995 yılında TEKİRDAĞ/ ÇORLU Organize Sanayi Bölgesinde kurulan BAYKALLAR TEKSTİL DERİ PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş  1997 yılında Kürk / Süet mamül üretim fabrikası olarak faaliyetine başlamıştır.2005 yılında kurulan CGB DIŞ TİC. DERİ TEKSTİL SAN. LTD.ŞTİ. isimli firmamız, yeni bir vizyonla kalite ve devamlılık ilkesine bağlı kalarak zig ve kürk süet üretimindeki başarı grafiğini; kararlılık, ekip çalışması ve müşterilerinin güveni ile yükseltmiştir.
 
        En son teknolojiyle kurulan makina parkurumuzda çeşitli ülkelerden seleksiyonu yaparak ithal ettiğimiz birinci kalite derileri dünya markası kimyasallarla işleme tabi tutarak kalitemizi oluşturmakta olup ilk kurulduğu yıllarda 250.000 adet deri üretimi hedefler iken, ülkemizin geçirmiş olduğu ekonomik krizlere rağmen kaliteden ödün vermeden müşterilerden gelen talepler doğrultusunda 500.000 adet / yıl deri üretimi gerçekleştiren BAYKALLAR TEKSTİL DERİ PAZARLAMA SANAYİ ve TİCARET A.Ş dış pazara yönelik çalışmasını hızla gerçekleştirmiştir. 2000 yılında kapasitesini 1.000.000 adet / yıla çıkartmayı başararak İngiltere, Fransa, İspanya vb. ülkelerden alınan seçme deriler ile müşterilerinin hizmetine devam etmektedir.